30 Mayis 2015 Cumartesi - 09:12:18
VEZİRKÖPRÜ ÖLMÜŞTE AĞLAYANI YOK PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 08 Mart 2013 15:19

                 VEZİRKÖPRÜ ÖLMÜŞTE AĞLAYANI YOK

Bizim işler çoğunlukla devenin hikâyesi gibidir. Boynun niye eğeri dersen nerem doğrudur ki diye cevap alırsın.

 

Kaldırım yapar ağaç dikersin, sonrada sökersin. Neymiş efendim yayanın biri telefon açmış kaldırım daralıyormuş. Bizim belediyede emrin olur diye beklemeden kendi diktiği ağaçları söküvermiş.

Yasağa rağmen, yola araç parkı önlenemeyince araçlardan sıkışan yayanın kaldırımlara yığılması kaçınılmaz olduğundan araç parkını önlemek yerine iki santimlik ağaçları yolu daraltıyor diye sökmek çözüm oluvermiş.

 

Madem şikâyetler kamu yararı gözetilmeden yerine getiriliyor, bende buradan ilan ediyorum. Büyük Çınar ağacından şikâyetçiyim. Kuşlar yola ve üzerimize sıçtığı gibi, ağaçta güneşi engelliyor kesilmesini talep ediyorum.  Bakın koskoca ilçenin trafik işini bir ekibe yıkarsan yaptıkları mesaiden beyinleri çatlayan trafik ne etsin. Hangi yolu kaldırımı düzene soksun.

 

Bu ilçede uzun zamandır trafik terörü yaşanmaktadır. Köyden gelen Traktörü, utanmasalar park için neredeyse evinin içine sokacaklardır. İyide bu işleri ilçenin en büyük amiri Kaymakamın çözmesi gerekmezmi? Bir ekip yetmiyorsa ikinci, üçüncü trafik ekibini oluşturup rahatlama sağlarsın, eleman yoksa istersin. Lakin ilçe Kaymakamının yardım toplamadan, kermes açılışlarından heralde böyle işlere ayıracak zamanı yok.

 

Zamanı olsa, bir kamu kuruluşu olan Noter, kimseye sormadan ilçe halkının çıkarına aykırı olarak şehir dışına taşınabilirmi? Noter kamu hizmeti yapmakta, ilçeye ve Kaymakama karşı sorumlu durumdadır. Sayın Kaymakam bunu önleyemez miydi?

Birde savunmaya bakın; Hastane daha uzakta olacakmış ta burası yakın sayılırmış. Biri Notere hatırlatsın kötü örnek, örnek teşkil etmez diye. Biz yinede teşekkür edelim böyle tepkisiz bir ilçede Köprübaşına taşınmadığı için.

 

Hangi birini yazalım? Beş kuruşluk kalorifer teşkilatı kurulmadığı için kapanan Fen lisesini mi? Eşeksırtında taşımalı eğitim seferberliğinimi? Okullardaki yığılmayımı? Köylerdeki eğitim rezaleti nimi?

Yazmakla bitmez. Eğitimin başındaki şahıs sohbet evlerinden, İmam Hatiplere, yardım işlerinden fırsat bulursa belki sorunlara biraz kafa yorup çözüm arayıverir.Hastaneyi, orada yaşanan rezilliklerimi yazalım? Kamu kuruluşlarındaki adam kayırmayımı? Devlet Memurlarının yemin metni gibi uymakta zorunlu oldukları 657 sayılı yasanın 7.Madde 2.Fıkrasına aykırı kurumlardaki davranışlarını mı yazalım?

İnsan toplulukları tepkisiz olup haklarını savunmadığı sürece sorunlar büyürde, büyür. Yaz, yaz bitmez.

Sende Davulcuyu Siyasetçi, Zurnacıyı Politikacı sanıp baş tacı yaparsan hizmet yerine, sorunların büyür dövünür durursun.

 

Demiştik ya Vezirköprü Can çekişiyor diye. Ne can çekişmesi Vezirköprü ölmüşte ağlayanı yok. Ağlanacak halimize gülmekle meşgulüz.

 

Haftaya devam eder hastaneden girer, başka yerden çıkarız.

                                                                                                       Çağlar ÇUKUR


Son Güncelleme: Çarşamba, 13 Mart 2013 09:27

Yorumlar  

 
0 #1 CVP: VEZİRKÖPRÜ ÖLMÜŞTE AĞLAYANI YOKdoğrudur. 13-03-2013 10:58
bırakın daha kötü olsun.kendini savunmayanı kim savunur.
Alıntı
 

Yorum ekle

Yorumunuz Admin Onayından Sonra Yayınlanacaktır.

FİRMA REHBERİ