19 Ocak 2017 Persembe - 01:40:49

VEZİRKÖPRÜ YAŞAM'DAN KAMUOYUNA PDF Yazdır e-Posta
Çarşamba, 14 Mart 2012 15:12

Dün ulusal basında da yer bulan ilçemizde köpek itlafı olduğu iddiasıyla bir vatandaşın protestosunun haberini yapan Vezirköprü Yaşam Gazetesi ve Doğan Haber Ajansı Muhabiri Suat PALA’dır.

 

Haberin oluş biçimi tamamen kamera kayıtlarımızda mevcuttur. Konuyla ilgili Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’in bir kısım basın mensubuna yaptığı açıklamada olay “komplo” olarak nitelendirilmektedir. Şayet böyle bir komplo var ise onu ispatlamak iddia sahiplerine düşer. Bize düşen kısmı tamamen tesadüf olarak karşılaştığımız bu protestoyu sorumlu gazetecilik gereği haber yapmaktır. Biz haberleri sadece sıcak odalarda, deri koltuklarda yetkililerin gözlerinin içine bakarak yapmıyoruz. Elimizde kamera, boynumuzda fotoğraf makinesi sokaklarda halkın da haberlerini yapıyoruz.

           Sayın Başkan basın açıklamasında “Yapılan bu çirkin, asılsız ve hastalıklı beyinlerin üretmiş olduğu senaryoların hepsi bizim göreve geldiğimiz günden beri yapmış olduğumuz çalışmaların ve hizmetlerin perdelenmesi ve karartılması amacına hizmet etmektedir.” Diyor. Biz haber yaparken elimizde tomografi cihazı veya alkol ölçen her hangi bir alet taşımadığımız için kimin hastalıklı, kimin sarhoş olduğu konusunda karar vermiyoruz. Biz sadece habercilik yapıyoruz. Bunu da açık ve şeffaf bir şekilde yapıyoruz. Bunun da kanıtı iddia edilen bu olaydan hemen sonra sayın belediye başkanını arayarak konu hakkında görüşlerini sorduk verdiği cevabı aynı haberin devamında yayınladık.

           Konuyla ilgili Vezirköprü Belediye Başkanlık Makamında yapılan ve olayla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir kısım basın mensubunun davet edildiği ama haberi yapan Vezirköprü Yaşam Gazetesi sahibi ve Doğan Haber Ajansı muhabiri Suat PALA’nın davet edilmediği olağanüstü toplantı yapılması normal bir durummudur. Oysa konunun haber açısından muhatabı Doğan Haber Ajansı Muhabiri Suat PALA’dır. Kamuoyuna yapılan açıklamada sayın başkan şöyle diyor; “Bizim göreve geldiğimiz günden beri benimsemiş olduğumuz bir söz var!“ Yaratılanı severim yaradan dan ötürü” düsturunca bu yoldan ve çizgiden ayrılmayacağız”. İlçede görev yapan yerel basına bile farklı muamele eden bir zihniyetin yukarıda bahsettiği ilkeye ne kadar bağlı olduğuna vatandaşlarımız karar versin.

Basın açıklaması“Bu konuyu araştırmadan ve hiçbir delile dayanmadan haber yapan ve ilçemizin adını ulusal basında haksız yere karalayan kurum ve kuruluşları da şiddetle kınıyor” sözleriyle bitiyor. Oysa haberi yapan Vezirköprü Yaşam Gazetesi sahibi ve Doğan Haber Ajansı muhabiri Suat PALA’yı yapılan bu toplantıya davet edip konunun habercilik açısından nasıl geliştiğini birinci ağızdan dinleseydi kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına olumlu bir iş yapılmış olurdu.

Yaşam Gazetesi bundan önce olduğu gibi sadece güç odaklarının kulaklara üflediği masa başı haberleri değil sokaktaki vatandaşın ve ilçenin gerçek gündemini yasalar çerçevesinde, gazetecilik ilkeleri doğrultusunda yapmaya devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 


Yorumlar  

 
0 #5 CVP: VEZİRKÖPRÜ YAŞAM'DAN KAMUOYUNAibrahim kaplan 24-03-2012 09:29
Sayın başkan yav sen hiç akıllanmaz mısın işin gücün boş palavra işe yaramaz işler hani hayvan barınağı nerde sen herhalde hayvanlara yerin altında bir barınak hazırlıyorsun ama hayvanlara yerin üstünde lazım bir barınak sen hayatında kaç kere bir hayvan sevdin hayvan sevmeyen insan sevemez bu böyle bil sayın suat pala sizede helal olsun kardeşim yandaş medyadan olmadıgını ve tarafsız oldugunu bir kez daha ortaya koydun. Sayın başkan artık hayvanlarla uğraşmayı bırak biz çok iyi biliyoruz gece yarıları köpekleri zabıtaların halledip sonrada çöpcülere toplatıp nerelere attırdığını yeter ya artık başkan yeter
Alıntı
 
 
0 #4 devleti dolandıranlarvatandaş 18-03-2012 23:39
sayın suat pala sana bir önemli haber tiyosuda ben vereyim ama bu konuyu kaleme al bu memlekette karısıyla boşanıp aynı evde birlikte yaşayıp karısının babasından aylık alan insanlar var son dönemlerde bayagı çoğaldılar hatta boşanmadan karısından ayrılan başka bir hanımla birlikte yaşayan kadının ölen kocasından aylığı kesilmesindiye nikah yapmayan doğan cocukları eski kendine nikahlı fakat oda başkasıyla birlikte yaşayan kadının üstüne nufusta yazdıranlar var birde doğan çocuğunu babasının üstüne yazdırıp babasının aylığını alanlar var bunların içinde hacıda var hocada var devlet memuruda var bir araştırda gör bunların içinde belediyedoe çalışanda var...inşallah yazarsın...
Alıntı
 
 
+1 #3 tebrikelaldılı 16-03-2012 19:02
sayın suat pala sadece gerçek bir gazetecilik örneği sergilemiştir ve inaniyoruz ki herzaman da aynı şekilde yoluna devam edecektir işine gelmeyen kimseler varsa onların zaten yeterin ce yandaş medyası var suat pala yı da okumayıversin
Alıntı
 
 
-1 #2 SORUMLU GAZETECİLİKMehmet Bozok 16-03-2012 09:38
Bence suat bey vezirköprüde sorumlu gazetecilik değil idoolojik gazetecilik yapılmaktadır. Bizler toplum olarak kalemiyle kendinden olmayanları tehdit eden çok gazeteci gördük. Kameralar olmasa haberininiz herkez tarafından doğru kabul edilecekti değilmi? Sayın Suat PALA siz sorumlu gazetecilik gereği haberi yapmadan belediye başkanına teyit ettirdinizmi? HAYIR
Alıntı
 
 
0 #1 başkanmektup 15-03-2012 10:43
sayın belediye başkanı şükrü uluçay gitmekle meydan boşmu kaldı zannettin suta pala ensende seni vezirköprü de tek dize getirecek gazeteci şükrü beyden sonra suat bey.
suat beyi hiç bir güç satın alamaz. o gazeteci.
Alıntı
 

Yorum ekle

Yorumunuz Admin Onayından Sonra Yayınlanacaktır.

FİRMA REHBERİ